Technology

Zdecydowały rzuty karne - niesamowite emocje podczas pojedynku narodowego zespołu Chorwacji z narodowym zespołem Brazylii!

13.12.2022, 11:55 0 komentarzy
Zdecydowały rzuty karne - niesamowite emocje podczas pojedynku narodowego zespołu Chorwacji z narodowym zespołem Brazylii!

Rozgrywane w Katarze światowe mistrzostwa wielkimi krokami zbliżają się do zakończenia. W zeszły weekend odbywały się ćwierćfinały, których wygrani wystąpią w 1/2 finału imprezy mistrzowskiej. Naprawdę wielu fanów futbolu zmuszonych było pogodzić się z tym, iż ich drużyna narodowa musiała pożegnać się z szansami na zgarnięcie mistrzowskiego tytułu. Pozostaje jednak oglądać mistrzostwa świata do końca i ekscytować się cudownymi bramkami oraz wyczekiwać na końcowe rozstrzygnięcia. Nie da się ukryć, iż drużyna Brazylii była jednym z faworytów do zgarnięcia mistrzostwa świata. Mogło wydawać się, iż po wygranej z narodowym zespołem Korei Południowej wszystko zmierza w idealnym kierunku, jednak wtedy przyszedł czas spotkania z narodowym zespołem Chorwacji. Zawodnicy narodowego zespołu Chorwacji zafundowali niezwykle ciężkie warunki dla narodowej reprezentacji Brazylii podczas spotkania.

Reprezentacja narodowa Brazylii od pierwszych minut tego pojedynku miała problem z wykończeniem akcji ofensywnej celnym strzałem na bramkę. Zawodnicy Chorwacji doskonale spisywali się w defensywie, jednak od czasu do czasu byli w stanie postraszyć składnymi akcjami ofensywnymi. Arbiter pojedynku nie miał wyjścia i po regulaminowym czasie gry był zmuszony zaprosić zawodników obu drużyn na dogrywkę. Futbolowi wielbiciele zgromadzeni na obiekcie mogli być zadowoleni z przebiegu dodatkowego czasu gry. Reprezentacja Brazylii wysunęła się na prowadzenie w efekcie bramki Neymara Jr na koniec pierwszej części. Wówczas można było odnieść wrażenie, że jest już po wszystkim i kibice Brazylii mogą rezerwować bilety na spotkanie półfinałowe. Jednak w drugiej połowie dogrywki 4 minuty przed ostatnim gwizdkiem do siatki trafili piłkarze Chorwacji, doprowadzając tym samym do serii rzutów karnych. Reprezentacja narodowa Chorwacji w egzekwowaniu karnych ma bardzo duże doświadczenie i tutaj było to dostrzegalne. Graczom zespołu Brazylii zabrakło doświadczenia w trakcie egzekwowania jedenastek, dzięki czemu bramkarz zespołu Chorwacji bez trudu kilka wybronił. Z kolei drużyna Chorwacji nie pomyliła się ani razu i w taki sposób zapewniła sobie kwalifikację do półfinału światowych mistrzostw w Katarze. Oponentem drużyny narodowej Chorwacji będzie mocna reprezentacja narodowa Argentyny, która w spotkaniu ćwierćfinałowym pokonała również po rzutach karnych reprezentację Holandii.

Zostaw komentarz