Technology

Zawodnicy polscy zwyciężyli albański zespół i zbliżyli się do gry w barażowych zmaganiach! Wyjątkowo ciężkie spotkanie kadry narodowej Polski w eliminacjach do mundialu w Katarze!

14.10.2021, 08:05 0 komentarzy
Zawodnicy polscy zwyciężyli albański zespół i zbliżyli się do gry w barażowych zmaganiach! Wyjątkowo ciężkie spotkanie kadry narodowej Polski w eliminacjach do mundialu w Katarze!

Awansowanie na mundial dla kibiców piłkarskich z całego świata jest bez wątpienia niezwykle istotne. Ze względu na sytuację z COVID-19 z zeszłego roku aktualnie trwające eliminacyjne zmagania zostały w tym przypadku wyjątkowo przełożone. Rywalizację w kwalifikacjach do katarskich mistrzostw świata polska reprezentacja zaczęła z nowo zatrudnionym selekcjonerem Sousą, którego przeznaczeniem było ustawić drużynę narodową do walki o zakwalifikowanie się na przyszłoroczne światowe mistrzostwa w Katarze. Dla polskiego zespołu narodowego start walki w eliminacjach nie był nazbyt udany, jednakże najważniejsze jest to, iż udało się wywalczyć parę kluczowych oczek. Wieczorem we wtorek przeciwnikiem drużyny narodowej Polski była albańska narodowa kadra, która przed tym meczem była o jedną lokatę wyżej w klasyfikacji grupy kwalifikacyjnej. To oznaczało, iż jeśli polscy piłkarze dalej chcieli rozmyślać o dostaniu się na mundial to muszą ugrać.

Należy brać pod uwagę fakt, iż start tego starcia był bardzo zacięte i naprawdę trudno było sprecyzować głównego faworyta do wygranej. Wynikiem 0 do 0 zakończyła się pierwsza część starcia, co bez najmniejszych wątpliwości było dużo bardziej korzystną okolicznością dla gospodarzy. Znacznie korzystniej prezentowała się o wiele korzystniej dyspozycja piłkarzy naszego zespołu i byliśmy zdecydowanie bliżej strzelenia bramki. Ostatecznie to polska reprezentacja piłkarska była w stanie ustrzelić bramkę i wysunąć się na prowadzenie w trakcie tego starcia. Świderski Karol, który na placu gry zjawił się w drugiej części meczu wykończył fenomenalne zagranie Mateusza Klicha. Kolejny raz szkoleniowiec Sousa Paulo pokazał, iż potrafi wprowadzać graczy z ławki rezerwowych w trakcie pojedynku. Ze względu na fatalne zachowania albańskich kibiców starcie musiało zostać na paręnaście minut zawieszone. Jednak po wznowieniu meczu nic się nie zmieniło i to piłkarze polscy mogli cieszyć się z powodu pełnej puli punktowej. odnosząca się do rywalizacji o promocję do katarskich mistrzostw świata wynik 1:0 w Albanii to bardzo dobra wieść. Sprawa dostania się do zmagań barażowych zależna jest tylko od naszych piłkarzy, gdyż narodowa drużyna Polski plasuje się na drugim miejscu.

Zostaw komentarz