Technology

Wielka wygrana mistrza rozgrywek holenderskich w Champions League! Gracze klubu z Niemiec byli bezbronni i finalnie polegli wynikiem zero do czterech!

26.10.2021, 08:19 0 komentarzy
Wielka wygrana mistrza rozgrywek holenderskich w Champions League! Gracze klubu z Niemiec byli bezbronni i finalnie polegli wynikiem zero do czterech!

Niesamowitą batalię mieli szansę śledzić piłkarscy sympatycy zgromadzeni na stadionie w Amsterdamie. Amsterdamski Ajax podejmował na wieczór we wtorek na własnym obiekcie Borussię Dortmund, czyli mocny klub z rozgrywek niemieckich. Na samym początku trzeba wspomnieć o tym, że mistrz Eredivise świetnie zainaugurował rywalizację w obecnie trwającej edycji Ligi Mistrzów. Mistrzowie holenderskich rozgrywek przed spotkaniem we wtorek mieli na swoim koncie dwa zwycięstwa i w pojedynku z Borussią ich zamierzeniem ponownie były trzy oczka. Gracze Borussii Dortmund też mieli chęć na trzy oczka w tym meczu i tym razem nie miało być aż tak łatwo. W tym starciu było trudno wytypować faworyta do zwycięstwa i dobrze mieć to na uwadze. Obie drużyny posiadały równe szanse i wszystko rozstrzygnąć się miało w przeciągu 90. min.. Bez najmniejszych wątpliwości tak mizernego starcia ze strony BVB i jednocześnie tak nadzwyczajnego spotkania graczy mistrza ligi holenderskiej mało kto się spodziewał.

Dla fanów drużyny z Niemiec rzeczywistość okazała się niezwykle bezwzględna. Od początku tego spotkania zawodnicy mistrza Eredivise prezentowali się dużo lepiej od swoich oponentów. Haaland Erling Będący w fantastycznej dyspozycji w tym sezonie był podczas trwania tego spotkania kompletnie bezradny i nie potrafił wyszukać drogi do bramki przeciwnika. Ajax Amsterdam jednak był nadspodziewanie efektowny, czego doskonałym dowodem jest ostateczny wynik starcia. Gracze ekipy mistrza rozgrywek holenderskich zwyciężyli wynikiem 4 do 0 i w taki sposób mogli umocnić się na pierwszej lokacie w grupie. Bez najmniejszych wątpliwości ta wygrana ich przybliża do dostania się do zmagań w fazie pucharowej, która będzie się rozgrywać po przerwie zimowej. Gracze Borussii mają czternaście dni na przygotowanie się do drugiego starcia, które będzie rozgrywane na ich terenie. To bez cienia wątpliwości będzie szansa na to, by chociaż nieznacznie zrehabilitować za katastrofalny wynik na wyjeździe. Formą pokazywaną przez zawodników trenera Erika Ten Haga są zachwyceni futbolowi kibice ze Starego Kontynentu i zaczynają mieć nadzieję w powtórzenie wyniku z edycji 2018/2019, kiedy to to Ajax się dostał aż do 1/2 finału Champions League zwyciężając po drodze wiele faworyzowanych zespołów.

Zostaw komentarz