Technology

Wywiad z księciem Harrym oraz Meghan Markle

19.03.2021, 09:33 0 komentarzy
Wywiad z księciem Harrym oraz Meghan Markle

W ostatnich dniach, czyli 7.03 o godz. 20:00 miał miejsce wywiad znanej prezenterki Oprah Winfrey z księciem Harrym i księżną Meghan Markle. O dyskusji tej szybko stało się niezwykle głośno i wciąż jest to jeden z wiodących tematów w otoczeniu rozmaitych tabloidów. Był to pierwszy wspólny wywiad księcia Harry'ego i Meghan po wyrzeczeniu się pary z królewskiej rodziny a także przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych. Podczas spotkania z Oprah para wtajemniczyła nas w kwestii swych decyzji oraz przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. W czasie rozmowy pojawiły się zarzuty obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Co więcej, według zamieszczonego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym sporze w rodzinie królewskiej stoją chętniej po stronie królowej Elżbiety a także reszty członków rodziny niż Meghan i Harry'ego. Jednak nie da się ukryć, iż poparcie jest niezrównanie odmienne, w zależności od wieku oraz upodobań politycznych. Brytyjskie tabloidy dostrzegają, że jeśli Harry i Meghan pragnęliby kiedyś wrócić na łono królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem stracili bezwarunkowo swoją okazję. Prócz wspomnianych wcześniej kwestiach para poruszyła też problem tego, iż książe nie dostrzegał wcześniej, że jest on "uwięziony", jak sam podkreślił, oraz temat myśli samobójczych Meghan.

Prowadzący kanał na platformie YouTube, którzy zajmują się przetwarzaniem poszczególnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, namówili czwórkę ekspertów interpretujących w mediach sprawy królewskiej rodziny na skomentowanie wywiadu 2 dni przed emitowaniem. Doświadczeni eksperci, w tym dawniejszy prasowy sekretarz brytyjskiej królowej, przeanalizowali całą rozmowę, sugerując przy tym Winfrey brak obiektywizmu a z kolei Meghan Markle wykorzystywanie bezkompromisowego a także ostrego języka. Wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz Meghan Markle został ukazany w wieczorem w TVN24. Wówczas rozmowę tą obserwowało średnio szacunkowo milion widzów. Stacja telewizyjna okazała się wtedy wiceliderem rynku, tym samym mając przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowo mówi się, iż wywiad ten tylko udowodnił informacje dotyczące Oprah Winfrey jako dziennikarki, która jest w stanie wyciągnąć ze swojego rozmówcy wnikliwie wszystko. Uwzględniając emocjonujące szczegóły książęcej pary media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", chociaż Oprah robiła to już wiele razy. Bezsprzecznie należy stwierdzić, że temat ten będzie w ciągu najbliższych tygodni z pewnością nieprzerwanie analizowany.

Zostaw komentarz