Wielkimi krokami nadciąga premierowy dzień najnowszego PlayStation

21.09.2020, 11:27 0 komentarzy
Wielkimi krokami nadciąga premierowy dzień najnowszego PlayStation

Jeszcze w zeszłym roku obiecano, że w roku aktualnym firma Sony chce pokazać fanom swoje nowe dzieło, mianowicie PlayStation 5. Prawdą jest, że wśród graczy dalej ceniona okazuje się poprzednia konsola i nic nie wskazuje na to, aby zainteresowanie nią miało zmniejszyć się. Aczkolwiek japońska firma zdecydowała się na utworzenie konsoli do gier nowej generacji, a konsumenci czekają niecierpliwie.

Świeże technologie w PlayStation 5

Japońska marka Sony wielokrotnie pokazywała, iż bywa innowatorem na rynku i może zaskakiwać swoich fanów. PlayStation4 postawiła bardzo wysoką poprzeczkę dla konkurentów - wszystko przez totalnie nowatorską jakość, której jeszcze nigdy nie zaprezentowała inna firma. Graficzne efekty, naprawdę czułe pady, gry nowej generacji - konsumenci oczywiście docenili tego typu wszystkie atrakcje oraz przez to teraz PS4 jest najlepiej zarabiającą konsolą do gier wszech czasów.

Aczkolwiek na początku ukazały się różnego rodzaju kłopoty - marka Sony chciała przeskoczyć różne granice technologiczne (co rzeczywiście im wyszło), lecz wypuszczenie i wcześniejsze zaprezentowanie PlayStation4 zrodziły ambiwalentne odczucia. Graczom, zapoznanym ze starszą konsolą PS3, niekoniecznie odpowiadały na przykład kontrolery, które na początku wyglądały na bardzo nieporęczne. I tak kontrolery otrzymały trochę zmienioną formę, ale problemem się okazał inicjalny model konsoli PS4. PS4 przegrzewała się, urządzenie potrafiło także samo się wyłączać.

Oczywiście po krytyce klientów i poprawkach wdrażanych na bieżąco, się okazało, iż mimo wszystko Sony podąża w dobrym kierunku, a zaprezentowana konsola do gier otrzymała łatkę legendarnej. Aczkolwiek nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gry, które dużo osób bardzo sentymentalnie wspomina.

PlayStation 5 - hit czy porażka?

Prawdopodobnie każdy człowiek oraz amator nowinek technologicznych ze zniecierpliwieniem oczekuje ukazania się najnowszej konsoli do gier. Sony zapowiedziało, iż gierki znane z PlayStation4 zadziałają na nowszej konsoli (aczkolwiek nie będzie to działało w drugą stronę, co licznym graczom się nie podoba). Mamy już teraz pierwsze informacje o problemach z wcześniejszymi zamówieniami - mówi się, że japońska firma nie może się wyrobić z produkcją, jednakże nie wiadomo, czy nie są to aby tylko obłudne głosy hejterów. W necie wyskakują się kolejne wiadomości również o tym, że konsola PS5 może mieć rzekomo problemy z obrazem 4k. Mimo tego i tutaj nie ma pewności, jaka jest prawda. Wszystko okaże się w chwili premiery, czyli dziewiętnastego listopada roku 2020.

Tagi:

Zostaw komentarz