Juventus FC podzielił się punktami z Romą

28.09.2020, 13:30 0 komentarzy

Bramkarz naszej kadry musiał aż dwa razy do wyjęcia piłki z siatki. Zespół Wojciecha Szczęsnego przez długi czas goniła wynik. W zespole Juventusu FC jest jednak CR7, który jest w stanie zmobilizować zawodników do odrabiania strat. Na koniec Juventus zdołała doprowadzić do remisu. Pojedynek dwóch mocnych zespołów skończył się wynikiem 2:2. Zespół z Turynu przez 30 minut występował w dziesiątkę. Z boiska wyleciał grający w pomocy Adrien Rabiot.

Kibice Juventusu Turyn po meczu z Sampdorią Genua wierzyli w to, że forma ich zespołu uległ poprawie. Piłkarze Juventusu pokazali się dużo lepiej niż w ostatnim sezonie ligi włoskiej. Mecz z Romą był jednak niezwykle wymagający. Zawodnicy z Rzymu nie zamierzali oddać trzech punktów graczom Juventusu. Finalnie spotkanie skończyło się wynikiem remisowym. Oba kluby są zadowolone z tego rezultatu.

Dużo trafień w starciu.

Szczęsny rozpoczął ten mecz od pierwszych minut. Należy wspomnieć, że bramkarz Starej Damy był niegdyś zawodnikiem AS Romy. W niedzielę polski bramkarz zaprezentował się z bardzo dobrej strony. W paru sytuacjach zaprezentował kibicom efektowne parady. CR7 również zaprezentował się efektownie. Po 30. minutach nasz golkiper musiał wyciągnąć futbolówkę z bramki. Wówczas arbiter zdecydował się wskazać na karny rzut dla drużyny gospodarzy.

Do wapna zdecydował się podejść Jordan Vertout. Piłkarz Romy wykonał celny strzał. Wojtek Szczęsny był naprawdę blisko obronienia tej futbolówki. Jednak i tak wpadła do siatki. Juventus Turyn musiał odrabiać starty. Przed końcówką pierwszej części spotkania kibice mieli okazję widzieć jeszcze dwa trafienia. Najpierw bramkę zdobył Ronaldo Cristiano. Zawodnik z Portugalii dostał okazję na strzelenie bramki z rzutu karnego. Arbiter tego meczu zarządził karnego po ręce Pellegriniego Lorenzo.

Cristiano nie pomylił się i uderzył piłkę do bramki. Bramkarz Rzymian był w tym przypadku bez szans na skuteczną paradę. Strzał gracza Juventusu Turyn był bardzo precyzyjny. Juventus FC bardzo krótko radował się z remisowego wyniku. Chwilę po tym zawodnicy AS Romy przeprowadzili naprawdę ładną akcję. Futbolówkę do bramki chronionej przez naszego bramkarza wstrzelił Jordan Veretout. Trzeba przyznać, że był to niesamowicie pasjonujący mecz. Gracze Juventusu byli zmotywowani, aby wywalczyć chociaż punkt.